Grudzień 2019 w DKF Filmiarnia

W grudniu zapraszamy do DKF "Filmiarnia" na dwa filmy upamiętniające wybitnych polskich artystów. "Mowa ptaków" to filmowy hołd dla Andrzeja Żuławskiego zrealizowany przez syna zmarłego reżysera. Z kolei dokument "Obywatel Miłość" to wspomnienie o Grzegorzu Ciechowskim autorstwa ostatniej żony wokalisty.
Do zobaczenia w kinie!

PS. Zwracamy uwagę na terminy grudniowych spotkań - seanse odbędą się w drugi i trzeci czwartek miesiąca.



12.12., godz. 19:30
Kino Cyfrowe "Centrum", ul. Konarskiego 9
cena biletu: 9 zł

MOWA PTAKÓW



reż. Xawery Żuławski, dramat, Polska, 2019 r., 138 min.

Bohaterami Mowy ptaków są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.
Mowa ptaków to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

Więcej o filmie:
dystrybucja - Velvet Spoon

~~~~


19.12., godz. 19.30
Kino Cyfrowe "Centrum", ul. Konarskiego 9
cena biletu: 9 zł

OBYWATEL MIŁOŚĆ



reż. Wojciech Skrobiszewski, dokumentalny, Polska, 2018 r., 71 min.

Film to odważna, szczera i intymna opowieść Anny Skrobiszewskiej o jej wieloletnim związku z wybitnym artystą, autorem tekstów, kompozytorem, wokalistą – Grzegorzem Ciechowskim.

To przepełniona emocjami, bardzo osobista historia rzucająca nowe światło na osobę Ciechowskiego, pozwalająca lepiej zrozumieć jego twórczość i życiowe wybory. Nigdy niepublikowane materiały archiwalne, które zostały wykorzystane w filmie, pokazują artystę w innym niż dotychczas znanym świetle. Widzimy Grzegorza jako głowę rodziny, ojca i męża. Obywatela Miłość i Obywatela GC.

Więcej o filmie:


Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania obejrzanych filmów oraz zgłaszania swoich propozycji filmowych (dla DKF-u oraz do Kalendarza Kinomana).