Grudzień w DKF "Filmiarnia"

W grudniu w ramach DKF "Filmiarnia" proponujemy dwa spotkania z nieco lżejszym repertuarem. Pokażemy filmy europejskich reżyserek opowiadające o kwestiach różnic społecznych. Obydwa obrazy zrealizowane są w komediowej tonacji.
Na grudniowe seanse DKF "Filmiarnia" zapraszamy wyjątkowo w dwa kolejne czwartki (drugi i trzeci czwartek miesiąca). Do zobaczenia w kinie!



13.12., godz. 19:30
Kino Cyfrowe "Centrum", ul. Konarskiego 9
cena biletu: 9 zł

MADAME



reż. Amanda Sthers, dramat, komedia, Francja, 2017, 91 min.

By wnieść pikanterii do skostniałego związku – Anne (Toni Collette) i Bob (Harvey Keitel), bogata i świetnie sytuowana para z Ameryki, przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu. Po przeprowadzce do miasta miłości, małżeństwo postanawia wyprawić luksusowe przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazuje się, że na imprezę przybędzie dokładnie trzynastu gości. Zaniepokojona pechową liczbą osób, wierząca w przesądy Anne wpada na niezwykły pomysł. Postanawia namówić swoją pokojówkę Marię (Rossy de Palma), by ta na przyjęciu udawała… hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydaje się opanowana. Przynajmniej do czasu! Wystarczy kilka lampek wina i rozluźniająca atmosfera, by rezolutna służąca wpadła w oko brytyjskiemu marszandowi. Lecz burzliwy romans Marii jest zupełnie nie w smak Anne, która zrobi wszystko, by rozdzielić parę nieoczekiwanych zakochanych.

Więcej o filmie:
dystrybucja - Kino Świat

~~~~


20.12., godz. 19.30
Kino Cyfrowe "Centrum", ul. Konarskiego 9
cena biletu: 9 zł

BOSKI PORZĄDEK



reż. Petra Biondina Volpe, komedia obyczajowa, Szwajcaria, 2017, 96 min.

Szwajcaria, 1971 r: Nora jest młodą gospodynią domową i matką, która mieszka ze swoim mężem i dwoma synami w spokojnej małej wiosce. Tutaj, na szwajcarskiej prowincji, mało kto odczuwa skutki gigantycznych wstrząsów społecznych, które zostały wywołane wydarzeniami z maja 1968 r., związanymi z falą rewolucji obyczajowej, demonstracjami studenckimi i walką o prawa obywatelskie. Nora nawet nie przeczuwa, że jej życie ulegnie radykalnej zmianie i z kury domowej stanie się feministyczną aktywistką, doprowadzając do przyznania kobietom praw wyborczych. Film inspirowany faktami, opowiadający o drodze Szwajcarek do uzyskania pełni swobód obywatelskich – kolejny w kanonie kina kobiecego po „Niezłomnych” i „Sufrażystce”.

Więcej o filmie:


Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania obejrzanych filmów oraz zgłaszania swoich propozycji filmowych (dla DKF-u oraz do Kalendarza Kinomana).